YouTrack 2021.3 sürümünde görevler ve projelerde harcanan zamanı hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde takip etme, yönetme ve raporlama imkanı sunan yeni zaman takibi özelliği Zaman Çizelgesi’ni kullanıma sunuyoruz. Bu sürümde GitLab’i içe aktarma sihirbazına ekledik ve YouTrack’i üç dile daha tamamen yerelleştirdik.

Artık eski REST API’yi kullanımdan kaldırıyoruz. Lütfen tüm özel entegrasyonlarınızın yeni REST API’ye taşındığından emin olun. Yeni sürüm hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

YouTrack ile zaman takibinin ve zamanı raporlamanın temel unsurları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam ederek farklı zaman takibi seçenekleri sunan yepyeni entegrasyonları keşfedin.

YouTrack zaman takibi işlevinin temel unsurları

YouTrack’in zaman takibi konusundaki yaklaşımı üç temel kategoriyi temel alır: tahmin, harcanan süre ve çalışma öğeleri.

  • Estimation alanı bu üç kategori arasında en basit olandır. Bu alana bir görevin tamamlanması için gerekli tahmini süreyi girmeniz yeterlidir.
  • Work item, bir görev kapsamında tamamlanan her bir iş birimini tanımlayan giriştir. Yazar, tarih, süre, iş türü ve isteğe bağlı not gibi alanlar içerir. Örneğin, bir çalışma öğesi bugün tamamladığınız 4 saatlik bir geliştirme görevini tanımlayabilir. Çalışma öğeleri sorunlara eklenir. Her bir sorun farklı yazar ve iş türlerini belirten ve farklı sürelerde çok sayıda çalışma öğesi içerebilir.
  • Bir sorunla ilişkili Spent time alanı, bu sorun için giriş yapılan tüm çalışma öğelerinin aldığı zamanın özetini içerir.

Alt görevler için girilen tahmini ve harcanan zaman ilişkili ana görevlerde birleştirilir. Böylece, kullanıcı hikayelerindeki ve epic öğelerdeki ilerlemeyi kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.

»Devamı