JetBrains

Tutku ile geliştir
Herhangi bir şey yarat

JetBrains
Ürünler
Fiyatlar
S. S. S.

Tutku ile geliştir

JetBrains’te, kod tutkumuzdur. 20 yılı aşkın bir süredir dünyanın en güçlü, en etkili geliştirici araçlarını üretmeye çalışıyoruz. Araçlarımız, düzenli denetimleri ve düzeltmeleri otomatik hale getirerek, üreticiyi hızlandırır; geliştiricileri büyümek, keşfetmek ve yaratmak için özgür bırakır.

Görevimiz

Profesyonel yazılım geliştirmeyi daha üretken ve keyifli bir deneyim haline getiriyoruz.

Geliştiricilerin kod tasarımına ve büyük resme odaklanmalarını sağlamak için ortak, yineleyen görevleri otomatikleştirerek onların daha hızlı çalışmalarına yardımcı oluyoruz. Kod tabanlarını daha hızlı keşfedip daha iyi tanımanız için araçlar sunuyoruz. Ürünlerimiz sizin için geliştirmenin tüm aşamalarında kalite bakımını kolaylaştırır ve bakım işleri için daha az zaman harcamanızı sağlar.

JetBrains’den Takınımızla Birlikte Gereksiniminiz Olan Tek Uygulama

 • Takımlarınızı ve onların çalışma programlarını etkili bir biçimde düzenleyin.
 • Verimli bir biçimde iletişim kurun, işbirliği yapın ve bilgiyi paylaşın.
 • Takımlarınızın, projelerini planlamak, yönetmek ve yürütmek için gereksinim duyduğu her şey.
 • Yazılım geliştirme iş akışlarınızı tam olarak kapsayacak eksiksiz araç zinciri.

  Ayrıntılı bilgi  için tıklayın :

Ürünler

Paketler

All Products Pack

Eksiksiz geliştirici araç seti…

10 IDE, 3 uzantı ve 2 profil oluşturucu dahil tüm JetBrains masaüstü araçlarına erişin.

dotUltimate

Tüm .NET araçları, ReSharper C ++ ve JetBrains Rider, tek bir pakette birlikte…

 • ReSharper
 • Rider
 • ReSharper C++
 • dotTrace
 • dotMemory
 • dotCover
 • dotPeek

AppCode

IOS/macOS geliştirme için akıllı IDE

AppCode, Apple sistemler için Swift, Objective-C, C ve C++ ile uygulama geliştirenler için akıllı bir asistandır. Kodlama, hata ayıklama, yeniden düzenleme ya da test yaparken zaman kazanırsınız. Diğer JetBrains IDE’lerde olduğu gibi, akıllı kod analizi temeli üzerine kurulu olup Xcode ve CocoaPods ile sorunsuz olarak entegrasyon mümkündür.

CLion

C ve C++ için çapraz platform IDE

Herhangi bir platforma C ya da C++ ile geliştirme yapanlar için önerilen CLion, derinlemesine kod analizi yapabilen, geniş kod üretim seçeneklerine sahip, tek tık ile tüm kodun içinde gezinebileceğiniz akıllı bir IDE’dir. CMake build sistemini kullanır, C++11 ve önişlemci desteği vardır.

DataGrip

Birçok veritabanı, tek bir araç

Bu akıllı IDE ve veritabanı istemcisi, profesyonel veritabanı yöneticilerinin ve geliştiricilerin özel isteklerini karşılamak için hazırlanmıştır. IntelliJ platformunun üzerinde çalışmak üzere paketlenmiş birçok veritabanı aracına sahiptir.

GoLand

Yetenekli ve ergonomik Go IDE

IntelliJ platformunun Go diline özel kodlama yardımcısı ve entegrasyon özellikleri ile gelen GoLand, Go ile programlama yapmak isteyenler için ergonomik bir tümleşik geliştirme ortamıdır.

IntelliJ IDEA

Yetenekli ve ergonomik JVM IDE

Program kodunuzu yazarken, test, hata ayıklama ve yeniden düzenleme yaparken bir çift daha eliniz olsun istemediniz mi hiç? IntelliJ IDEA size işte bunu ve daha fazlasını sağlıyor; dilin derinliğine anlaşılması ve teknoloji ile kesintisiz sezgisel yaklaşımın bileşimi. Pek çok proje yönetim aracı ile uyumlu olup Eclipse gibi diğer popüler IDE’ler ile birlikte aynı anda kullanılabilir.

PhpStorm

Çok akıllı PHP IDE

Bu profesyonel PHP TGO; Symfony, Drupal,WordPress ve diğer büyük PHP toplulukları tarafından lider olarak kabul edilmektedir. PhpStorm, sınıfındaki en iyi kod tamamlama, elden geçirme/yeniden düzenleme, kod analizi, kod içinde gezinti, hata ayıklama ve test desteği özelliklerini sunan üründür.

PyCharm

Profesyonel geliştiriciler için Python IDE

PyCharm; Python, Django ve web tasarımı için eşsiz bir kodlama deneyimi sunar. Eksiksiz Profesyonel sürümü seçebileceğiniz gibi ücretsiz “Community” sürümünü de seçebilirsiniz. Programlamayı kolayca öğrenmek ya da öğretmek için de “Edu” sürümü mevcuttur.

Rider

Yeni çapraz platform .NET IDE

Rider, IntelliJ Platformu ile ReSharper’ın güçlerinin birleşmesinden doğan; Windows, MacOS ve Linux platformlarında çalışabilen eksiksiz bir tümleşik geliştirme ortamıdır. Rider ile .NET Framework, Mono, Xamarin ve .NET Core tabanlı çözümleri açabilir, düzenleme, derleme ve hata ayıklama yapabilirsiniz. Desteklenen diller arasında; C#, VB.NET, ASP.NET sözdizimi, XAML, XML, JavaScript, TypeScript, JSON, HTML, CSS, ve SQL bulunmaktadır.

RubyMine

En akıllı Ruby ve Rails IDE

RubyMine; Ruby kullanıcıları ve Ruby on Rails ile web tasarımı yapanlara rahat, uyarlanabilir ve üretken bir geliştirme ortamı sağlamak için hepsi birbirine tümleşik pek çok araç sunmaktadır.

WebStorm

En akıllı JavaScript IDE

Modern JavaScript geliştirme için güçlü IDE
Hafif olduğu kadar da güçlü olan bu JavaScript IDE ile istemci tarafı geliştirme yapabileceğiniz gibi Node.js ile sunucu tarafı geliştirme de yapabilirsiniz. Akıllı bir kod editör olarak önde gelen tüm geliştirme araçları ile entegrasyon mümkündür.

ReSharper

.Net Geliştiricileri için Visual Studio Eklentisi

ReSharper, Microsoft Visual Studio’yu daha iyi bir IDE haline getiren bir üretkenlik aracıdır. Hem bireysel .NET geliştiricileri hem de yazılım ekipleri, daha yönetilebilir ve keyifli bir şekilde kod yazmak, korumak ve en iyi kodlama pratiklerini kullanarak hızlıca yüksek kaliteli uygulamalar geliştirmek için ReSharper’a güvenirler.

Rider

Yeni çapraz platform .NET IDE

Rider, IntelliJ Platformu ile ReSharper’ın güçlerinin birleşmesinden doğan; Windows, MacOS ve Linux platformlarında çalışabilen eksiksiz bir tümleşik geliştirme ortamıdır. Rider ile .NET Framework, Mono, Xamarin ve .NET Core tabanlı çözümleri açabilir, düzenleme, derleme ve hata ayıklama yapabilirsiniz. Desteklenen diller arasında; C#, VB.NET, ASP.NET sözdizimi, XAML, XML, JavaScript, TypeScript, JSON, HTML, CSS, ve SQL bulunmaktadır.

ReSharper C++

C++ Programcıları İçin Visual Studio Eklentisi

ReSharper C++, Microsoft Visual Studio’nun 2010, 2012, 2013 ve 2015 sürümleri ile tamamen entegre çalışan ve C/C++ ile program geliştirenler için geliştirilmiş bir üretkenlik uzantısıdır. Programcılara kodun gözden geçirilmesi,otomatik refaktoring, hızlı navigasyon, kodlama yardımı ve daha pek çok özellik sunarak sağlam bir kod oluşturup geliştirmelerine yardımcı olur.

dotCover

.NET Birim Test Çalıştırıcısı ve Kod Kapsama Aracı

dotCover, Visual Studio ile sürekli entegrasyona hazır bir birim test çalıştırma aracıdır. dotCover ile kodunuzun ne kadarının birim testlerde kapsandığını her zaman bilirsiniz.

dotMemory

.NET Bellek İnceleme Aracı

dotMemory, .NET uygulamalarınızdaki bellek kullanımını optimize eder, bellek sızıntılarını tespit ederek her türlü bellek problemi ile savaşır.

dotPeek

.NET Bellek İnceleme Aracı

Herhangi bir .NET bileşenini hızlı ve kaliteli bir biçimde C# veya IL koduna decompile eden ücretsiz bileşen. Kod içinde arama ve gezinti de yapabilirsiniz.

dotTrace

.NET Performans İnceleme Aracı

.NET performans inceleme aracı dotTrace, .NET uygulamalarınızı optimize edebilmeniz için performans darboğazlarını hızla bulur, inceleme sonuçlarına göre size çözüm/iyileştirme önerileri sunar.

Space

Entegre ekip ortamı

Ekibi bir kez tanımlayın ve tüm alanlarda yeniden kullanın. Projelere ekip eklediğinizde, her ekip üyesi, sürüm kontrolü, kod incelemeleri, otomasyon, CI / CD ve sorunlar dahil tüm proje kaynaklarına otomatik olarak erişir.

TeamCity

Sürekli Entegrasyon ve Dağıtım Sunucusu

Bu Sürekli Entegrasyon Sürekli Dağıtım sunucusu sürekli birim testi, kod kalite analizi ve derleme sorunlarıyla ilgili olarak erken raporlama sunar. TeamCity’yi birkaç dakika içinde kurun ve en iyi sürüm yönetimin çözümünü kullanmaya başlayın.

Upsource

Kod İnceleme, Ekip İşbirliği Proje Analizi

Upsource, depo yönetim özelliğine de sahip bir kod inceleme aracıdır. Değişiklikleri takip etmenizi, kod tabanlarını keşfetmenizi, kod incelemelerine katılmanızı ve daha fazlasını yapmanızı sağlar. Git, Mercurial, Subversion ve Perforce’ı destekler.

Datalore

Akıllı kodlama yardımına sahip Çevrimiçi Veri Bilimi Defteri

Veri Toplama ve Keşif, Makine Öğrenimi ve Etkileşimli Görselleştirme Datalore ile daha kolaydır. Python Veri Bilimi projenizi tek başınıza veya bir ekiple başlatın, kurulum gerekmez.

Hub

Tümleşik JetBrains Takım Araçları

Hub; YouTrack, TeamCity ve Upsource üzerinde kullanıcı ve izin yönetimlerini tek noktadan kolayca yapabileceğiniz yeni bir entegrasyon aracıdır.

Kotlin

JVM ve Android İçin Programlama Dili

Kotlin, JVM (Java Virtual Machine) üzerinde çalışan ve Javascript koduna da derlenebilen yeni bir açık kaynak kodlu nesneye dayalı programlama dilidir. Güvenli, hızlı, anlaşılır, kolay öğrenilir ve Java ile %100 uyumludur. Kotlin ile var olan tüm Java çerçeveleri ve kütüphaneleri kullanabilirsiniz. Tek bir kod yazıp farklı platformlarda kullanmak istiyorsanız Kotlin’i denemelisiniz!

MPS

Kendi Alan Adınıza Özel Dilinizi Oluşturun

Alan süreçlerinizi ve bilginizi, doğrudan özel alanınızdaki kavramları ve mantığı kullanan bir dilde ifade edin.

Fiyatlar

IntelliJ IDEA Ultimate

$499Yıllık
 • 2.Yıl$399

 • 3. yıl ve sonrası$299

All Products Pack

$649Yıllık
 • 2. yıl $519

 • 3. yıl ve sonrası $389

dotUltimate

$399Yıllık
 • 2.Yıl $319

 • 3. yıl ve sonrası $239

AppCode

$199Yıllık
 • 2. yıl $159

 • 3. yıl ve sonrası $119

CLion

$199Yıllık
 • 2. yıl $159

 • 3. yıl ve sonrası $119

DataGrip

$199Yıllık
 • 2. yıl $159

 • 3. yıl ve sonrası $119

GoLand

$199Yıllık
 • 2. yıl $159

 • 3. yıl ve sonrası $119

PhpStorm

$199Yıllık
 • 2. yıl $159

 • 3. yıl ve sonrası $119

PyCharm

$199Yıllık
 • 2. yıl $159

 • 3. yıl ve sonrası $119

ReSharper

$299Yıllık
 • 2. yıl $239

 • 3. yıl ve sonrası $179

Rider

$349Yıllık
 • 2. yıl $279

 • 3. yıl ve sonrası $209

RubyMine

$199Yıllık
 • 2. yıl $159

 • 3. yıl ve sonrası $119

WebStorm

$129Yıllık
 • 2. yıl $103

 • 3. yıl ve sonrası $77

Sıkça Sorulan Sorular

Kalıcı Yedek Lisans – Fallback License (KYL)

JetBrains, 2 Kasım 2015 tarihinde bazı ürünler için abonelik tabanlı bir lisanslama modeline geçti. Bu yeni model, müşterilerimizin bir ya da daha fazla ürün için aylık ve yıllık abonelik satın almasına olanak tanıyor.

Aboneliğinizi yenilemek, aboneliğinizi etkin tutacak ve ürünlerin en son sürümlerini, piyasaya sürüldüklerinde, sürekli olarak yüklemenize ve kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Lütfen aboneliğe dayalı lisanslama modelimizin bir KYL verdiğini unutmayın.

Arka arkaya en az 365 günlük abonelik aldığınızda KYL almaya hak kazanırsınız. Bu lisans, aboneliğinizi yenilememeye karar verdiyseniz, abone olduğunuz ürünleri sonsuza kadar hiçbir ek ücret ödemeden kullanmaya devam etmenizi sağlar. Ancak KYL, ürünün satın alındığı sırada ya da 12 ay öncesinde var olan sürümüyle sınırlı olacaktır.

Müşterilerimize tüm masaüstü ürünlerimize (TGO’ları, yardımcı programlar ve uzantılar) erişim olanağı sağlayan bir All Products Pack (Tüm Ürünler) seçeneği de mevcuttur.

JetBrains ekip araçları (TeamCity, YouTrack, Hub ve Upsource dahil) normal bir kalıcı (perpetual) lisanslama modeli kapsamındadır.

Kalıcı bir yedek lisans, belirli bir yazılım sürümünü, etkin bir abonelik olmadan kullanmanıza izin veren bir lisanstır. Lisans ayrıca tüm hata düzeltme güncellemelerini içerir, daha özel olarak X.Y.Z sürümünde tüm Z yayımları dahildir.

Yıllık abonelik satın alırken, o anda mevcut olan tam sürüm için anında kalıcı bir yedek lisans alırsınız.

Bu seçenek, tek bir ürüne ya da “Tüm Ürünler” seçeneğine abone olsanız da kullanılabilir.

Ticari lisans, kuruluşlar ve ticari varlıklar için standart lisanslama seçeneğidir. Lisanslar şirket tarafından satın alınır ve bu kuruluş içindeki herhangi bir kişi tarafından kullanılabilir.

Kişisel lisans, bir lisansı kendi olanaklarıyla ve yalnızca kendi kullanımları için satın alan özel kişiler için bir seçenektir. Kişisel lisanslar şirketler tarafından satın alınamaz, iade edilemez ya da herhangi bir şekilde finanse edilemez.

Daha fazla bilgi için lütfen karşılaştırma tablomuzu inceleyin.

Evet, lisansınızı her türlü geliştirme için kullanabilirsiniz.
Ancak, kişisel lisansınızı yalnızca siz kullanabilirsiniz; başkalarıyla paylaşamazsınız.
Ayrıca şirketiniz kişisel lisansınızı ödeyemez, geri ödeyemez ya da herhangi bir şekilde finanse edemez.

Daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın.

Hayır, kişisel lisansınız ticari lisansla aynı özelliklere sahiptir. Kişisel bir lisans yalnızca sahiplik ve devir seçenekleriyle sınırlıdır.

Evet, kişisel lisansınızı evde olduğu gibi işte de kullanabilirsiniz. Firmanızdaki projelerinizin yanı sıra kişisel projelerinizde de kullanabilirsiniz.

Hayır. Kişisel lisanslar yalnızca bu lisansları satın alan bireysel kullanıcılar tarafından kullanılacaktır. Böylece, şirketiniz için çalışırken kişisel lisansınızı kullanabilirsiniz, ancak şirketiniz lisansı kendi lisansı olarak kullanamaz, satın alamaz ya da lisansın kendilerine ait olduğunu iddia edemez.

Şirketiniz kullanmanız için bir abonelik satın almak istiyorsa, ticari bir abonelik satın alması gerekecektir.

Süreklilik indirimi, zamanında ve kesintisiz abonelik kapsamı içinde olan müşterilerimizi ödüllendirmek için özel bir indirimdir. Bu, tüm TGO (IDE) ve .NET aboneliklerimiz ve Tüm Ürünler Paketimiz (All Products Pack) için geçerlidir.

Yıllık fiyatlandırma şu şekildedir:

 1. YIL: Yeni yıllık abonelik fiyatı
 2. YIL: Yeni yıllık abonelik fiyatından %20 indirim
 3. YIL VE SONRAKİ YILLAR: Yeni yıllık abonelik fiyatından %40 indirim

Bir yenileme tarihini kaçırdıysanız, geçmişe dönük bir yenileme için yine de ödeme yapabilirsiniz. Ödenmemiş dönem için yenileme maliyeti artırılacak, ancak süreklilik indiriminiz gelecekteki yenilemeler için geçerli olacaktır.

Evet. Öğrenciler ve öğretmenler, JetBrains Tüm Ürünler Paketini (IntelliJ IDEA Ultimate, dotUltimate ve diğer TGO’larımızı ve araçlarımızı içerir) eğitim amaçlı ücretsiz olarak kullanabilir. Eğitim lisansları ticari amaçlarla kullanılamaz.

Buna ek olarak, JetBrains, herhangi bir JetBrains ürünü ya da Tüm Ürünler için kişisel bir lisans aboneliği (yıllık ya da aylık) satın almak için kullanılabilecek %25 okulu bitirme indirimi sağlayarak okulu bitirdiğiniz için sizi kutlamaktan mutluluk duyar. Okulu bitirme indirimi, öğrenci lisansınızın sona erme tarihinden itibaren 1 yıl geçerlidir.

Yeni kurulan şirketleri ürünlerimizde %50 indirimle desteklemekten gurur duyuyoruz. Bu programa başvurmak için lütfen başlangıç planı başvuru formumuzu doldurun.

Hayır, standart ticari fiyatlandırma modeli devlet kurumları için de geçerlidir.

Evet! Ürünlerimizde bir rakip indirimi sunuyoruz. Önce rakip bir ticari ürün kullandığınızı doğrulayarak rakip indirimi için başvurabilirsiniz. Kanıtınıza dayanarak, ilk satın alımınızda ilgili JetBrains ürününde size %25 indirim vereceğiz.

Uygunluk için lütfen satış bölümüyle ya da yerel satıcınızla iletişime geçin.

JetBrains hakkında ayrıntılı bilgi için

Tıklayın