Dataedo

Veri Sözlüğü, VID Yaratıcısı ve Sözcük İşlemci bir arada

Tersine mühendislik yapın ve SQL Server, ORACLE ve MySQL veritabanlarınızı belgeleyin.

Dataedo

Veri tabanlarını biliyor ve seviyoruz

SQL Server ve Oracle veri tabanı tasarımı, geliştirme ve bakımı konularında 15 yıldan fazla deneyime sahip bir yazılım ve veri tabanı geliştirici ekibiyiz. Gerek kendimizin gerekse ilgi alanımızdaki diğer kuruluşların işlemsel sistemleri, kurumsal kaynak planlama (ERP) ve müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), web uygulamaları ve veri ambarları ile çalıştık. Katıldığımız birçok projede, uygun belgeleme, iletişim ve etkili bilgi aktarımından yoksunduk ve bu da bizi her zaman eksik olduğumuz araç olan Dataedo’nun geliştirilmesine götürdü.

Veri tabanlarını daha erişilebilir yapmak istiyoruz

Veri tabanı geliştirme ve bakımının daha kolay ve daha yönetilebilir olması gerektiğine inanıyoruz. Belgelemenin, projenin sonunda hoş olmayan bir gereklilik olarak bırakılmaması ya da hiç atlanmaması gereken, yazılımınızı tasarlarken, geliştirirken ve bakımını yaparken yapılması gereken bir şey olduğuna inanıyoruz. Ayrıca, belgelemenin olabildiğince sıkıcı olmayan bir ele çalışması ile yapılan, olabildiğince kolay olması gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden Dataedo’yu sizin için yarattık.

Bir veri tabanınız mı var? Öyleyse Dataedo ile belgeleyin!

Kuruluşlardaki veri miktarı ve dolayısıyla veri tabanları her yıl büyür. Verilere erişmek için gittikçe artan bir ihtiyaç vardır ama pek çok veri tabanı belgelenmemiştir. Yazılım geliştiricileri, destek danışmanları, veri ambarı geliştiricileri ve veri analistleri, veriyi nerede bulacaklarını ve nasıl sorgulayacaklarını anlamak için pek çok zaman harcıyorlar. Ve daha da kötüsü, bunu yaparken hata yapıyorlar.

Bu sorunun bir çözümü var! Kapsamlı, kullanışlı veri tabanı belgelenmesi. Veri tabanlarınızı belgeleyin, varsayımlardan kaçının, zamandan ve paradan kazanın.

Biz neden/nasıl daha iyiyiz? Bizi diğer araçlarından farklı kılan şey nedir?

Eksiksiz çözüm

Veri sözlükleri, Varlık (öge)- İlişki Diyagramları, görseller ve zengin metin açıklamaları tek bir araçta. Kopyala-birleştir yapmaya gerek yok.

Tüm önemli veritabanlarını destekliyoruz

Benzer araçların çoğu yalnızca tek bir veritabanı motorunu (genellikle SQL Server) destekler. Dataedo ile aynı havuzdaki SQL Server, Oracle ve MySQL veritabanlarını belgeleyebilirsiniz

Daha açıklayıcı meta veriler

Eksik yabancı anahtarları ve tekil anahtarları belgeleme yeteneği ve hemen hemen her şeyi tanımlama becerisi.

Verilere değil, yararlılığa odaklı

Bu alandaki pek çok araç sadece meta veriyi veritabanından çıkarır. Biz belgelendirmenize en çok değer katacak olanı ortaya koymak istedik.

Şık raporlar

Müşterilere/kullanıcılara gönderilmeye hazır PDF’ler ve doğrudan internet/intranet üzerinde yayınlanabilecek HTML belgeler üretir.

Veritabanlarınıza dokunmaz

Üretilen meta veriler veritabanının kendisinde saklanmaz. Bir dosyaya veya havuza kaydedilir. Veritabanına geri yazma yoktur. Dokümantasyon yazarının belgelenen veritabanına erişiminin olması bile gerekmez.

Dataedo hakkında ayrıntılı bilgi için

Tıklayın