postsharp

C # ve VB İçin En Çok Satan Desen Tanıyan Uzantı

Postsharp
Ürünler

Hakkımızda

PostSharp bir açık kaynak projesi olarak Gael Fraiteur tarafından 2004 yılında kuruldu. Projenin popülaritesi arttı ve kullanıcı topluluğu daha fazla özellik ve destek istediği için, Gael PostSharp‘ı ticari bir şirket haline getirmeye karar verdi. Roman Stanek projeyi sahiplendi ve yatırımcısı oldu. 2009 yılında, PostSharp Technologies doğdu ve bir kaç ay sonra, ilk PostSharp ticari sürümü yayınlandı.

Misyonumuz

Biz kendimizi sektörün önde gelen şirketlerinde çalışan geliştiriciler için onlara yeni kod işlevselliği ve bakım ekleme, mimariyi basitleştirmek ve kod yinelenmesi ve uygulama karmaşıklığını azaltma olanağı sağlayan yenilikler getirmeye adadık.

Farkımız

.NET dünyasında PostSharp‘ın ücretsiz alternatifleri vardır; ancak daha fazla sayıda kurum kendi ihtiyaçları için bize geliyor. Yazılımımız, başka hiçbir alternatif çerçevenin karşılayamayacağı, şu anda .NET uygulamalarında bulunan en yaygın desenlerin bazıları için hazır uygulamaları ve büyük ölçekli kullanımı sağlayan takım özelliklerini de içeren özellikler sunuyor.

Müşterilerimiz

Dünya çapında 50.000’den fazla geliştirici her gün daha temiz kod geliştirmek için PostSharp‘a güveniyor. Müşterilerimiz, eğitim kurumları, eğitim kurumları, dünya çapında kamu kuruluşları, yeni kurulan şirketler ve kar amacı gütmeyen kurumların yanısıra US Airways, Siemens ve Bank of America gibi Fortune 500 şirketlerini içerir.

PostSharp, C# ve VB dilleri için, Visual Studio altında çalışan bir derleyici genişletmesidir. Türkiye’de ELMER tarafından satışa sunulan PostSharp, yazılımcıların yazmak zorunda kaldıkları demirbaş kodun, yazılım kodlarından temizlenebilmesini ve bu tür tekrar eden kod yazım işlerinin insandan makineye transfer edilebilmesini sağlamaktadır. INotifyPropertyChanged, loglama, güvenlik gibi çok sık kullanılan yazılım desenlerinin kolaylıkla uygulanabilmesini sağlamak için, PostSharp hazır şablonlar ile gelmektedir. Bunun yanı sıra, yazılımcıların kendi desenlerini uygulamalarını sağlayacak otomasyon araçlarını barındırmaktadır. PostSharp ayrıca, C# ve VB altında thread safe metotlar geliştirmeyi kolaylaştıran hazır desenler ile gelmektedir.Yazılımcılar yazılımı desenler üzerinden düşünmelerine rağmen, kullanıla gelen geliştirme dillerinin ve derleyicilerin sınırları nedeniyle olağanüstü boyutta, her yerde tekrarlanan demirbaş kod yazmak zorunda kalmaktadırlar. PostSharp derleyicilere yazılım desenlerini anlama yeteneği kazandırarak, C# ve VB altında kod üretimini hızlandırmaktadır.

Sonuç : daha kısa, daha yalın, daha temiz kod yazımı ile artan okunabilirlik, daha az hata. Kuşkusuz bakımı daha kolay ve ekonomik olan kod.

Tekrarlanan kod yazımından kurtularak, projeleri daha çabuk teslim etme
Yazılım desenleri kod içinde pek çok yerde tekrarlanan yapılardır. Tekrar eden işleri yapmak için aslında bilgisayar kullanmaktayız ama bu durumda kendimiz yapmak zorunda kalıyoruz. PostSharp kullanarak bu işlemi bilgisayara bırakmak, geliştirme zaman ve maliyetini düşürmek olanaklıdır.

Güvenlik, loglama, kaşe kullanımı, istisna yönetimi (exception handling) gibi kod içinde durmaksızın tekrarlanan özellikleri çok daha kolay ve ucuz bir şekilde yazabilme ve daha sağlam uygulamalar geliştirebilme.

İlk sürüm sonrasında yeni özellikleri kolaylıkla ekleme, var olanları değiştirme
Yalın ve kısa kod daha kolay okunup anlaşılabilir ve yazılımcılar, eski kodu anlamak yerine iş gereksinimlerine odaklanarak gerektiğinde kolaylıkla değişiklik yapabilirler. Bakım safhasında, yazılımcıların kod yazmaktan daha çok zamanı var olan kodu incelemekle geçirdikleri göz önünde tutulursa bunun yararları daha iyi görülebilecektir.
Yeni yazılımcıların projeye daha kolay girebilmeleri
Takıma yeni katılan yazılımcıların, sofistike kod mimarisini çözümlemekte harcayacakları zamanı ortadan kaldıracaktır. Uygulama oluşturma anında çalışan hata yakalama özelliği, yeni yazılımcıların proje standartlarına hızlı uyumuna yardımcı olacaktır.

PostSharp, C# ve VB için Türkiye ve Dünyada En İyi Yazılım Geliştirme Aracıdır

Türkiye ve dünyada yazılımcıların araçları arasında PostSharp’ı bulundurmalarını gerekli kılan 5 neden sayılabilir:

  1. Hazır desenleri kullanarak, dakikalar içinde daha üretken olmak. PostSharp‘ın hazır olarak sunduğu, .NET ortamında yoğun olarak kullanılan InotifyPropertyChanged, Geri Al/Yeniden Yap, kod kontratları, loglama gibi yazılım desenleri sayesinde PostSharp‘ı yükler yüklemez daha üretken olabilirsiniz.
  2. Kendi desenlerinizi oluşturarak daha çok tekrarlanan koddan kurtulma olanağı. PostSharp projelerinizde tekrarlanan kendi yazılım desenlerinizi tanımlayarak, daha yalın kod üretebilmenizi sağlayan tek yazılım aracıdır.
  3. Thread safe uygulamaları PhD derecesi olmadan geliştirin. PostSharp C# ve VB altında thread safe kod geliştirmeyi herkes için erişilebilir kılan 7 thread modeli ile gelmektedir.
  4. Var olan kodunuzu C# ve VB altında desteklemeye devam edin. PostSharp, başka bir dile geçiş yapmanızı talep etmeden size Aspect Oriented Development (AOP) dünyasının kolaylıklarını sunmaktadır. Hemde kullana geldiğiniz dilin altında.
  5. Daha hızlı çalışan uygulamalar geliştirin. PostSharp‘ın ürettiği derlenmiş kodun hızı beklentilerinizi aşacak düzeyde. Optimize ama hata ayıklamanıza olanak veren tarzda.

Ürünler

PostSharp [FrameWork]

Görünüm Odaklı .NET Framework Çözümleri

PostSharp [Logging]

.NET için en ayrıntılı ölçme aracı

PostSharp [MVVM]

MVVM geliştirmeleriniz için olmazsa olmaz bir arkadaş

PostSharp [Threading]

.NET’te makine-iş blokları için güvenli kod yazmanın yolu

PostSharp [Caching]

.NET uygulamalarınızı sağlamlaştırmanın düzgün yolu

PostSharp Türkiye ve Dünyada En Büyükler Tarafından Kullanılmaktadır
Günümüzde kurumlar geleneksel dillerin ve derleyicilerin kısıtlamalarını kaldıran geliştirme araçlarına gereksinim duymaktadırlar. PostSharp dünya çapında 50.000 yazılımcının güvendiği bir araç. Fortune 500 firmalarının %10’unda kullanılmakta. En bilinenler arasında Microsoft, Intel, Bank of America, Phillips, NetApp, BP, PricewaterhouseCoopers, Volkswagen, Hitachi, Siemens ve Oracle bulunmakta. Bütün bu kurumlar geliştirme ve bakım maliyetlerini düşürmekte PostSharp‘a güveniyorlar.

PostSharp hakkında ayrıntılı bilgi için

Tıklayın