Nagios sizin için neler yapabilir?

Sistem
İzleme

Protokol
İzleme

Uygulama
İzleme

Veritabanı
İzleme

Günlük
İzleme

Bant Genişliği
İzleme

Nagios Enterprises
Ürünler

Nagios Enterprises, kurumsal BT altyapı izlemesinde endüstri standardı olan Nagios ve çevresi için kurumsal ürünler, hizmetler ve çözümler sunmaktadır. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Nagios, BT izleme alanında tartışmasız liderdir.

Kendini işine adamış profesyonellerden oluşan Nagios ekibi, sunduğu tüm hizmetlerde toplam müşteri memnuniyetini sağlamak için çalışmaktadır. Geniş iş ortakları ağı, Nagios hizmetlerini ve çözümlerini yeni kuruluşlara ve dünya çapındaki pazarlara ulaştırmaya yardımcı olur.

Nagios Enterprises, 2007 yılında Ethan Galstad tarafından kurulmuştur. Ethan, 1999 yılında daha sonra Nagios olarak bilinecek ürünü yaratmıştır.

Ürünler

Nagios XI
Nagios Log Server
Nagios Network Analyzer
Nagios Fusion
Nagios Core

Günümüzün zorlu kurumsal gereksinimleri için en güçlü BT altyapısı izleme ve BT izleme yazılımı uyarı çözümüdür.
Temel BT izleme yazılımı özelliklerinin ötesine geçen Nagios XI, kuruluşlara, sorunlar kritik iş süreçlerini etkilemeden önce, BT altyapıları hakkında geniş kapsamlı bilgi sağlar.

Hem güçlü hem de kolay kullanılabilir olarak tasarlanan Nagios XI, gereksinimlerinizi karşılamak için benzersiz bir kullanılabilirlik, esneklik ve özelleştirilebilirlik sağlar.

Kuruluşların, makine tarafından oluşturulan tüm günlük verilerinden gelen günlükleri hızlı ve kolay bir şekilde görüntülemelerine, sorgulamalarına ve analiz etmelerine olanak sağlayan, kurumsal sınıf günlük izleme, yönetim ve analiz uygulamasıdır. Log Server, isteğe uyarlanmış özelliklere göre günlük verilerini analiz etmek, toplamak ve depolamak ve kullanıcılara ağlarının altyapısı üzerindeki tüm veriler hakkında tek bir merkezi konumda bilgi sağlamak için tasarlanmıştır.

Nagios Log Server, kullanıcılara her tür günlük verisini tek bir yerden hızlı ve kolay bir şekilde arama ve analiz etme olanağı sağlar. Kullanıcılar daha sonra, tüm ağ altyapısında daha hızlı sorun çözümü ve olay korelasyonu sağlayan özel sorunları kolayca derinlemesine inceleyebilirler.

Kuruluşlara tüm ağ trafiğine bakış olanağı sağlayan ticari sınıf ağ akışı veri analizi çözümüdür. Network Analyzer, kesintileri gidermek, anormal davranışları saptamak ve kritik iş süreçlerini etkilemeden önce güvenlik tehditlerini ortaya çıkarmak için proaktif olmanızı sağlar.

Nagios Network Analyzer, BT altyapınızın tamamı için ağ trafiği ve bant genişliği bilgileri sağlayarak ekiplerin ve kişilerin sistemlerin, uygulamaların, hizmetlerin ve iş süreçlerinin düzgün çalışmasını sağlamasını kolaylaştırır.

Operasyonel durumu görselleştirmek ve bir kurumun tüm BT altyapısında sorunların daha hızlı çözülmesini sağlamak için tasarlanmış bir çözümdür.

Nagios Fusion, kuruluşlara sorunları, kritik iş süreçlerini etkilemeden önce, altyapı çapında hızlı bir şekilde tanımlama ve çözme yeteneği sağlar.

BT operasyon personeli Nagios Fusion’ı kullanarak, tüm izleme altyapısının merkezi bir görüntüsünü alarak, daha hızlı sorun saptama, olay korelasyonunu ve çözümü mümkün kılarak, kurum ağının bütününün sağlığı hakkında fikir edinmek için kullanır.

Nagios Core, BT izleme yazılımında endüstri standardıdır. Yüksek ödüllü Nagios Core motoru, on yıldan fazla bir süredir ağ altyapısı izlemede varsayılan standart olmuştur, benzersiz performans ve esneklik sağlar. Nagios Core’u temel çekirdek bileşen olarak kullanarak Nagios XI üretilmiştir.

Nagios hakkında ayrıntılı bilgi için

Tıklayın