MAPLESOFT

Eğitim, mühendislik ve araştırma için…

Hem güçlü hem de kullanımı kolay matematik yazılımı

Maple Academic | Maple Student Edition

Sistem simülasyonu, hesaplama yönetimi ve sistem mühendisliği için birinci sınıf yazılım ve hizmetler

Maple Sim | Maple Proffesional | MapleMBSE

Sistem simülasyonu, hesaplama yönetimi ve sistem mühendisliği için birinci sınıf yazılım ve hizmetler

DigitalED

MapleSoft

Maplesoft, 30 yılı aşkın bir süredir bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında eğitimcilere, mühendislere ve araştırmacılara matematik tabanlı yazılım çözümleri sunmaktadır.

Maplesoft’un amiral gemisi ürünü Maple, dünyanın en güçlü matematik motorunu, matematik problemlerini analiz etmeyi, keşfetmeyi, görselleştirmeyi ve çözmeyi son derece kolaylaştıran bir arayüzle birleştiriyor. Bu teknolojiyi temel alan ürün serisi, eğitim ve araştırma, sistem simülasyonu, hesaplama yönetimi ve sistem mühendisliği için çözümler içerir.

Maplesoft ürünleri, akıllı telefondaki matematik kavramlarını keşfetmekten karmaşık mühendislik tasarım projelerinde geliştirme riskini azaltmaya kadar günümüzün zorluklarını karşılamak için modern ve yenilikçi çözümler sunar. Maplesoft ürünleri ve hizmetleri 90’dan fazla ülkede 8000’den fazla eğitim kurumu, araştırma laboratuvarı ve şirket tarafından kullanılmaktadır.

Maple Nedir?

Maple, dünyanın en güçlü matematik motorunu, matematik problemlerini analiz etmeyi, keşfetmeyi, görselleştirmeyi ve çözmeyi son derece kolaylaştıran bir ara yüzle birleştiren matematik yazılımıdır.

  • Bir yerde eksi işareti kaybettiğinizden endişe etmeden matematik problemlerini kolay ve doğru bir şekilde çözün.
  • Hiçbir zaman el ile yapamayacağınız (ya da hayat çok kısa olduğu için el ile yapmak istemeyeceğiniz) matematik problemlerini hızla çözün!
  • Matematik, cebir, diferansiyel denklemler, istatistik, kontrol tasarımı, doğrusal cebir, fizik, finansal modelleme, optimizasyon, grup teorisi, diferansiyel geometri, sinyal işleme, özel fonksiyonlar, sayı teorisi gibi matematiğe dayanan hemen hemen her matematik dalından problemleri çözün.
  • Çok çeşitli özelleştirilebilir 2D ve 3D grafik ve animasyonlar kullanarak probleminiz, çözümünüz, verileriniz veya konseptiniz hakkında bilgi edinin.
  • Sorunları, çözümleri, görselleştirmeleri ve açıklamaları tek ve takip etmesi kolay bir belgede bir arada tutun, böylece düşünce süreçlerinizi yeniden yapılandırmak için zaman kaybetmenize gerek kalmaz.
  • Matematik için tasarlanmış sofistike bir programlama dili kullanarak karmaşık çözümler geliştirin, böylece kodunuz daha kısa, yazması daha kolay, hata ayıklaması ve bakımı daha kolaydır.
  • Uzman bir programcı olmak zorunda kalmadan kendiniz, öğrencileriniz veya iş arkadaşlarınız için etkileşimli uygulamalar oluşturun ve bunları web üzerinden paylaşın.

Maple 2020’deki Yenilikler

Maple 2020, hem uzun süreli müşteriler hem de Maple’ı ilk kez kullananlar için geniş bir geliştirme koleksiyonu sunuyor. Daha da güçlü bir matematik motoruna ek olarak, Maple 2020 interaktif problem çözme, uygulama geliştirme, öğrenci öğrenme, belge oluşturma, programlama ve daha fazlası için yeni ve geliştirilmiş araçlar sunar.

Daha Fazla Matematik,
Daha İyi

Yepyeni konular, daha geniş ve daha derin kapsama alanı, yeni algoritmalar ve teknikler – Maple 2020’de matematik motoru daha güçlü olmaya devam ediyor, böylece daha fazla sorunu çözebilirsiniz.

Daha Fazla ODE ve
PDE Çözme

Maple, sıradan ve kısmi diferansiyel denklemlere kesin çözümler bulma konusunda dünya lideridir ve Maple 2020, yeni algoritmalar ve çözme teknikleriyle daha da ileriye gider.

Muhtemelen Bir Grafik Kuramı Sorunu!

Grafik kuramının kendi içinde ilginç bir konu olmasının yanı sıra bilim, mühendislik, dilbilim, sosyoloji, bilgisayar bilimi ve daha birçok alanda uygulamaları vardır ve Maple 2020’nin kapsamlı grafik kuramı paketi bu sorunları çözmek için gereksiniminiz olan araçları sağlar.

Zor Dönüşümler
(İntegral Türünde)

Maple’daki integral dönüşümler, onları matematiksel fizik, mühendislik ve daha pek çok uygulamada daha kullanışlı hale getirmek için genişletildi.

Yeni Kullanıcılara
Yardım

Yeni, daha kolay erişilebilir ‘’Başlarken’’ kaynakları, kullanıcıların hatalardan kaçınmasına yardımcı olan yerleşik uyarılar ve daha fazlası ile Maple 2020, yeni kullanıcıların her zamankinden daha hızlı üretken olmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Lineer Cebiri
Öğrenme

Daha tıklanabilir matematik araçları, geliştirilmiş eğitmenler ve genişletilmiş Öğrenci paketi, lineer cebirin öğretilmesi ve öğrenilmesi için daha fazla destek sunar.

Artık Matematik
Sadece Tıklamadır

Maple 2020, matematiksel kavramları öğrenmeyi ve matematiksel işlemleri daha da kolay hale getirmek için Matematik Uygulamaları, eğitmenler ve bağlama duyarlı menüler dahil olmak üzere birçok yeni ve geliştirilmiş Tıklanabilir Matematik aracı içerir.

Baskı ve
Dışa Aktarma

Yazdırma, PDF’ye dışa aktarma ve LaTeX dışa aktarma için daha fazla esneklik ve geliştirilmiş çıktı, içeriğinizin Maple dışında paylaşılmasını ve kullanılmasını kolaylaştırır.

Evreni
Anlamak

Maple’ın fizikteki cebirsel hesaplamalar için son teknoloji ortamı her zamankinden daha güçlü ve evrenin nasıl çalıştığına dair anlayışımızı derinleştirmek için paha biçilmez araçlar sunuyor.

Sinyalleri İşleme

Maple’ın sinyal işleme yetenekleri, veri, görüntü ve ses işleme dahil her türlü sinyalin keşfini desteklemek için daha da geliştirilmiştir.

Hataların İzlenmesi

Gelişmiş programlama araçları kendi kodunuzdaki sorunları bulmanıza ve gidermenize yardımcı olur.

Maplesoft hakkında ayrıntılı bilgi için

Tıklayın