Lansweeper

Tüm varlıklarınızı tek bir elden yönetin…

Lansweeper

Lansweeper, Windows, Linux, Mac, Vmware, Hyper-V, Yönlendiriciler, Anahtarlar, Yazıcılar… kısaca tüm cihazlarınız için varlıklarınızı tek bir yerden yönetim imkanı sunulmaktadır.

Yazılım Envanteri ve Lisanslama

Otomatik yazılım envanteri kullanarak esnek ve kolay yapılandırılan envanter raporları ile ağınızdaki yüklenmiş tüm yazılımları izleyin ve denetleyin. Uygulamaların hangi bilgisayarlarda yüklü olduğunu ve lisanslı olup olmadıklarını öğrenin. Yerleşik lisans uyumluluk aracı uyumsuzluk sorunlarını ve kullanılmayan lisansları izlemeyi kolaylaştırır.

PC ve Ağ Envanteri

Tüm BT altyapısının tam bir envanterini çıkarın. Lansweeper varlıkları otomatik tarayarak envantere ekler ve aynı zamanda el ile de eklemenize izin verir. Bilgisayarlara bağlı tüm donanım aygıtlarını algılayın ve değiştirilen ya da çıkarılan aygıtları izleyin. Varlıklar ve kullanıcılar arasında ilişkiler oluşturun, varlıklarınızı gruplayın, bir harita üzerine yerleştirin ve fazlasını yapın.

SNMP Ağ Yönetimi

SNMP aracılığıyla yazıcılar ve anahtarlar gibi ağ cihazlarını tarayın. Bir kaç evrensel SNMP alanının yanı sıra yazıcı toner verisi ve anahtar bağlantı noktası eşleştirmeleri gibi belirli cihazlara özel veri çekilebilir…

Otomatik Yazılım Dağıtımı

Yerleşik yazılım dağıtım araçları aracılığıyla, yazılım uygulamalarını belirli bir varlık ya da tüm gruplar üzerine dağıtın, kurun, güncelleyin ve kaldırın. Bir zamanlamaya göre dağıtın, uyumsuzlukların otomatik olarak çözülmesini sağlayın, daha sonra iletişim kurulacak çevrimdışı cihazları yapılandırın ve fazlasını yapın. BT altyapısını ve hazır çalışır durumda tutmak için gerekli hantal ve karmaşık görevleri otomatikleştirerek zaman ve paradan tasarruf edin.

Etkin Dizin Entegrasyonu

Tüm ağınızın genel bir görünümünü elde etmek için Etkin Dizin kullanıcısını ve taranan makinelerde bilgisayar bilgilerini çekin. Raporlar yaratın, kullanıcı resimlerini entegre edin, Etkin Dizininizi temizleyin, grup ve yönetici raporları oluşturun… olanaklar sınırsız!

BT Varlık Yönetimi ve Uyumluluk

Lansweeper‘ın varlık yönetimi özellikleri size donanım bilgisi ve garantilerden, yetkisiz yazılım yüklemeleri ve antivirüs durumlarına kadar ağ üzerindeki her şeyin bir anlık görünümünü verir. Tüm şirket politikaları ile tam uyum sağlayın ve bunu sürdürün. Bir sorun haline gelmeden yaklaşan uyumsuzluktan haberdar olun.

Lansweeper hakkında ayrıntılı bilgi için

Tıklayın