Code With Me, iş birliğine dayalı yeni bir geliştirme ve eşli programlama hizmetidir. IDE’nizde o anda açık olan projeyi başkalarıyla paylaşmanıza ve gerçek zamanlı olarak birlikte çalışmanıza olanak tanır.

Code With Me, IntelliJ IDEA ve diğer IntelliJ tabanlı IDE’lerde kullanılabilen, 2020.2 ve sonraki build’lerde (2020.2.x) bulunan yeni bir özelliktir. IDE’nizdeki açık bir projeyi dağıtım grubunuzdaki ekibinizle paylaşmanızı sağlar. Bu sayede, kodunuza hızlı bir şekilde erişebilir, gerçek zamanlı olarak ekibinizle sorunları araştırabilir, gözden geçirebilir ve kodunuz üzerinde çalışabilirsiniz.

En güzel tarafı ise, tüm bunları yaparken aynı zamanda JetBrains IDE’nizde bulunan otomatik kod tamamlama, akıllı gezinme, yeniden düzenleme, hata ayıklama paketi ve yerleşik terminalin tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Desteklenen IDE’ler:

 • IntelliJ IDEA
 • PyCharm
 • PhpStorm
 • CLion
 • GoLand
 • RubyMine
 • AppCode
 • WebStorm
 • Eşli programlama: İş birliğine dayalı düzenleme, test etme ve hata ayıklama.
 • Swarm (ekip) programlama: Aynı anda tek uzak IDE’de birlikte kodlama.
 • Rehberlik etme/Yol gösterme: Bir veya daha fazla misafiri sizi takip etmeye davet ederek kodu göstermek ve açıklamak.

Bunlar, Code With Me’yi kullanmanın olası yollarından yalnızca birkaçıdır.

Code With Me şunlar için idealdir:

Eşli
programlama

Ekip arkadaşınızı sorunları araştırmaya, kodu gözden geçirmeye ve sizinle birlikte gerçek zamanlı olarak çalışmaya davet edin.

Ekip
programlama

Tek bir uzak IDE’de tüm ekibinizle aynı anda kod geliştirin, hata ayıklayın ve düzeltin.

Rehberlik
ve mentorluk

Başkalarını projenizi izlemeye davet edin, böylece onlara kodu gösterebilir ve açıklayabilirsiniz. Sınıf ve teknik görüşmeler için mükemmel bir uyum.

Takım arkadaşlarınızın koduna anında ulaşın

yardım alınyardım edinbirlikte düzenleyin

Artık takım arkadaşlarınızın yaptığı ya da önerdiği değişiklikleri depodan indirmek ve karşılaştırma için uzun vakit ve enerji harcamanıza gerek yok.

Bir ortam kurmak, derleme zamanı istisnalarını düzeltmek veya birinin mevcut proje durumuna ulaşmak için bağımlılık sorunları için daha fazla zaman harcamak yok. Konuk olarak, bir JetBrains IDE’nin kurulu olmasına bile ihtiyacınız yok.

Ev sahibinin sizinle paylaştığı bağlantıyı tıklamanız yeterlidir, artık hazırsınız.

Şirket içi sürüm

Code With Me ile proje verileriniz JetBrains sunucularından uçtan uca şifrelenmiş olarak geçer. Bununla birlikte, bazı ekipler daha fazla güvenlik düzeyi ister veya katı bir uyumluluk politikasına sahiptir. Sizin durumunuz buysa, Code With Me’yi kendi sunucularınızda kurabilir ve çalıştırabilirsiniz. Özel ağınızın dışına hiçbir trafik aktarılmayacak ve eşli programlama uygulamalarınız %100 kontrolünüz altında olacaktır. Linux makinenizi çalıştırın ve aşağıdaki adım adım öğreticiye göz atın.

Beni yönlendir

Zengin özelliklere sahip uzaktan geliştirme deneyimi

Code With Me, yalnızca uzaktaki dosyaları düzenlemekle ilgili değildir – bu, uzak projeler için bir JetBrains IDE’nin tüm gücünü kullanmakla ilgilidir. Yalnızca uzaktan kodu düzenlemekle kalmaz, aynı zamanda akıllı bağlam tabanlı kod otomatik tamamlamayı kullanabilir, nesneler ve yöntem bildirimleri ve kullanımları arasında gezinebilir ve insanların JetBrains IDE’lerini sevdiği diğer kod içgörü özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Entegre GUI test çalıştırıcısı ve hata ayıklayıcı ile testleri çalıştırın ve hata ayıklayın ve Code With Me, uzak projeleriniz için tam teşekküllü bir JetBrains IDE işlevi gördüğü için gömülü terminali kullanın.

Öne Çıkan Özellikler

Eşzamanlı düzenleme

Sorunları araştırın, gözden geçirin ve kodunuz üzerinde gerçek zamanlı olarak birlikte çalışın.

Takip etme

Düzenleme yaparken sizi takip etmeleri için kodun neresinde olursa olsun başkalarını arayabilirsiniz. Buna karşılık, tek tıklamayla nerede olduklarını takip edebilir ve diğer katılımcıların aktivitelerini takip edebilirsiniz.

Tam senkronizasyon modu

Oturum katılımcılarınızla senkronize etmek için modu kullanabilir ve aynı anda dosyalar ve eylemler arasında gezinebilirsiniz.

Sesli aramalar

Başkalarıyla iletişim kurmak için ayrı uygulamalara ihtiyacınız yok – Code With Me, işbirliği oturumunuz sırasında doğrudan IDE’de sesli arama yapmanızı sağlar!

Video görüşmeleri

Code With Me’de video görüşmeleri altyapısı da mevcuttur. Ayrı uygulamalara ihtiyaç duymadan Code With Me, doğrudan IDE’de görüntülü ve sesli arama yapmanızı sağlar!

İzin yönetimi

Başkalarının projenizde neleri düzenleyebileceğini ve çalıştırabileceğini, neyin salt okunur olduğunu ve neyin kullanıcı gurubu ya da ziyaretçiler için tamamen görünmez olduğunu yapılandırabilirsiniz.