Inuvika

Herhangi bir uygulama. Herhangi bir aygıt. Maliyetin yarısı…

Inuvika

Inuvika adı, Arctic Circle’ın 200 kilometre kuzeyindeki Inuvik kasabasından esinlenmiştir. Yerel dilde, kasabanın adı “insanlık yeri” anlamına gelir. Günlük ortalama kış sıcaklıkları -33 derece olup, her yıl 30 gün boyunca güneş ufuktan yükselmez. Burada topluluk duygusu, yaşama ve yönetişime yönelik işbirlikçi bir yaklaşım, başka herhangi bir yerden daha farklı bir önem taşımaktadır.

Ürünümüz açık kaynaktır. Kullanıcı topluluğunun katkılarıyla geliştirildi. Bu işbirliğine dayalı yaklaşım, ürünü daha güçlü hale getiriyor ve bize hızlandırılmış müşteri benimsemesi ve geri bildirimi sağlıyor.

Topluma hizmet için, şirketimiz ve yaklaşımımız için daha iyi bir ad olamazdı.

Uygulama Sanallaştırmasını Kolaylaştırıyoruz!

Inuvika’nın OVD Enterprise çözümü sanal masaüstü alt yapısının (VDI) maliyeti ve karmaşıklığı olmaksızın özel yada barındıran bulutlardan herhangi bir aygıta sanallaştırılmış Windows ve Linux uygulamaları sağlıyor.

OVD açık kaynaklı bir temel üzerine kurulmuştur. Güvenli ve ölçeklenebilir bir sanallaştırılmış uygulama dağıtım platformu sağlamak için Red Hat Linux, Microsoft Uzak Masaüstü Hizmetleri (RDS) ve Nutanix AHV gibi kurumsal standartlarla çalışır.

Hepsinden iyisi OVD, Citrix ve VMware çözümlerinin yarısınıdan daha az maliyeti için kullanılabilir.

Büyük Seçim

VDI’ın maliyeti ve karmaşıklığı olmadan herhangi bir aygıta sanallaştırılmış Windows ve Linux uygulamaları ya da masaüstü paylaşımı sağlayın.

Düşük Maliyet

OVD Enterprise, geleneksel çözümlerin yarısı kadar veya daha azı maliyete kullanılabilir.

BT Esnekliği

Kuruluşlar, kritik uygulamalara ve verilere erişmeye devam ederken, iOS ve Android de dahil olmak üzere herhangi bir aygıt karışımını uygulayabilir. OVD’nin %100 OPEX abonelik planı, diğer projeler için kritik sermaye bütçesi yaratır.

Güvenlik

OVD, veriyi kilitler ve kuruluşların bu veriye kimlerin erişebileceğini ya da değiştirebileceğini kontrol etmesini, hassas kurumsal bilgileri olası veri sızıntılarından ya da diğer güvenlik ihlallerinden korumasını sağlar.

Uygulamaların Herhangi Bir Aygıta Dağıtılması

OVD Enterprise, kurum ve kuruluşlara BYOD (Bring Your Own Device – Kendi Cihazını Getir) ve karışık platform stratejilerini kullanma özgürlüğü sağlar.

Yönetilebilir

Kolay Yönetim! Tek bir Web tabanlı yönetim konsolundan OVD ortamınızın her şeyini yönetin.

Kurumsal Çözüm

OVD’nin gelişmiş tasarımı hızlı dağıtım sağlar ve yönetmek için daha az donanım kaynağı gerektirir.

Güvenli

OVD Enterprise’ın kurumsal veriye erişimi; SSL şifrelemesi, akıllı kart desteği ve “yetkili – ayrıcalıklı hesap güvenliği” sistemleri ile güvenli bir ortamda yapılmaktadır.

OVD Enterprise Özellikleri ve Yararları

VDI Teknolojisini (Virtual Desktop Infrastructure – Sanal Masaüstü Altyapısı) sanallaştırılmış uygulamalar sunmak için bir alt yapı çözümü olarak benimsemek, pek çok kuruluş için pahalı ve karmaşık bir sorundur. Çoğu durumda eksiksiz bir sanal masaüstü, ihtiyaç duyulandan daha fazlasıdır.

Gerçek öncelik, masaüstü sanallaştırması değil, uygulamaların sanallaştırması ve dağıtımı olmalıdır.

Inuvika‘nın OVD Enterprise 2.5’ı, VDI’ın maliyeti ve karmaşıklığı olmadan, özel yada genel buluttan herhangi bir aygıtla sanallaştırılmış Windows ve Linux uygulamaları dağıtmanızı sağlıyor.

Uygulamaların Herhangi Bir Aygıta Esnek ve Zengin Özellikli Olarak Dağıtımı

OVD Enterprise, kurum ve kuruluşlara BYOD (Bring Your Own Device – Kendi Cihazını Getir) ve karışık platform stratejilerini kullanma özgürlüğü sağlar. Bir başka deyişle; kullanıcılar, Windows veya Linux uygulamalarına ve masaüstlerine kurumsal güvenlik duvarı ortamının içinde veya dışında herhangi bir cihazdan güvenli bir şekilde erişebilirler.

 

Doğal istemciler üzerinden Windows, Linux, macOS, iOS ve Android aygıtlar ve HTML5 tarayıcılar üzerinden istemcisiz web erişimi desteklenir.

Uygulamalar, yerel masaüstü başlangıç menüsüne sorunsuzca entegre edilebilir ve sanki yerel olarak yüklü ve çalışıyormuş gibi davranırlar.

“Beni takip et” özelliği ile oturum dolaşımı yapabilirsiniz. Bir cihazdan bağlantınızı kesip başka cihaz(lar)dan tekrar bağlanabilir ve çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Baskı işinizi yerel yazıcılara yönlendirebileceğiniz gibi istemcisiz web yazdırma özelliklerini de kullanabilirsiniz.

Oturumda Ekran Yeniden Boyutlandırma, oturum masaüstünü kullanıcının istemcisi ya da tarayıcı penceresi ayarına uyacak şekilde ayarlar.

Herhangi bir istemci cihazında ya da tarayıcı penceresinde sorunsuz bir şekilde Tam Ekran moduna girip çıkın.

Yönetilebilir

Kolay Yönetim!.. Tek bir Web tabanlı yönetim konsolundan OVD ortamınızın her şeyini yönetin.

Sunucuları, kullanıcıları ve uygulamaları tek bir Web tabanlı konsoldan yönetin.

İçsel Yazılım Lisansı Yönetim Sistemi ile yönetim konsolundan uygulama tahsislerini yapabilir, kullanımını ve uyumluluğunu izleyebilirsiniz.

Entegre günlük kaydetme, denetim ve sistem raporlama özellikleri, sistem yöneticilerine hızlı geribildirim sağlar.

Proaktif sistem uyarıları, yöneticilerin ofis dışından da izleyebilmesi için e-postayla gönderilebilecek şekilde ayarlanabilir.

Güvenli

OVD Enterprise’ın kurumsal veriye erişimi; SSL şifrelemesi, akıllı kart desteği ve “yetkili – ayrıcalıklı hesap güvenliği” sistemleri ile güvenli bir ortamda yapılmaktadır.

“Air Locking” tekniği veri işlemenin uygulama sunucusunda güvenle yapılmasını sağlar. Veri sızıntısının oluşmasını önlemek için yalnızca şifreli tuş vuruşları ve ekran verileri ağ üzerinden iletilir.

Panoya kopyala/yapıştır, yazdırma, yerel indirme ve dosya erişimi gibi izinlerin yönetimi grup ya da kullanıcı düzeyinde ayrıntılı olarak yapılabilir.

SSL oturum şifrelemesi desteği.

SAML Tek Oturum Açma desteği.

Uzaktan erişim için standart kapı 443 kullanılır, özel bir kapı ihtiyacı yoktur.

Kurumsal Çözüm

OVD’nin gelişmiş tasarımı hızlı dağıtım sağlar ve yönetmek için daha az donanım kaynağı gerektirir. Günümüzün önde gelen kurumsal standartlarıyla çalışır ve maksimum performans ve ölçeklenebilirlik sunar.

Desteklenen ortamlar ve standartlar:

  • Herhangi bir LDAP, Microsoft Active Directory veya Novell dizin hizmeti
  • Microsoft Hyper-V, VMware ESXi, Citrix XenServer, KVM ve Nutanix AHV de dahil olmak üzere herhangi bir hypervisor
  • Uzak Masaüstü Hizmetleri’ne sahip Windows Server 2008 R2 / 2016/2016
  • Ubuntu 16 LTS Linux
  • Enterprise Bulut Platformu için Red Hat EL 6.x / 7.x ve Nutanix Hazır AHV Sertifikaları

Amazon Web Services ve Microsoft Azure üzerinden dağıtım desteği.

Değişken iş yükü koşullarında performansı ve ölçeklenebilirliği en iyi durumda tutmak için akıllı yük dengeleme.

Mevcut NAS/SAN’ı kullanabilen entegre Dosya Sunucusu.

Inuvika hakkında ayrıntılı bilgi için

Tıklayın

OVD Enterprise Teknik Özellikler için

Tıklayın