DeviceLock

Uç Nokta Veri Kaçağı Önleme Çözümünde Lider

DeviceLock
Ürünler

Uç nokta aygıt denetimi ve veri kaybını önleme konusunda lider bir sağlayıcı olan DeviceLock, siber korumada dünya lideri olan Acronis tarafından satın alındı. Acronis ile güçlerimizi birleştirmek, yenilikçi yedekleme, yapay zeka tabanlı tehdit koruması, felaket kurtarma, depolama ve kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşım çözümleri ile benzersiz bir veri kaybı önleme kombinasyonu sunarak daha geniş siber koruma yetenekleri için müşterilerin ve iş ortaklarının artan gereksinimlerini karşılamamıza yardımcı olmaktadır.

Devicelock Güvenlik Şirketi

1996 yılında kurulan DeviceLock, dünya çapındaki iş, eğitim ve devlet kurumları için uç nokta aygıt / bağlantı noktası denetimi ve veri sızıntısı önleme yazılımı sağlamaktadır.
Şirket, 5.000’den fazla kuruluşta 4 milyondan fazla bilgisayarı koruyan Uç Nokta Veri Kaybını Önleme (DLP) konusunda açık ara liderdir. DeviceLock, bankacılık ve finans kurumları, sağlık hizmeti sağlayıcıları, devlet ve savunma kurumları, iletişim şirketleri, üretim ve perakende şirketleri ve eğitim kurumları dahil olmak üzere çok çeşitli kurumsal müşteriler tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Ürünler

DeviceLock Endpoint DLP Suite

DeviceLock Uç Nokta DLP Paketi, bir veri kaybını önleme çözümüdür. Bu, kurumsal verilerin kasıtlı kötü niyet, ihmal ya da kasıtsız bir hata yoluyla kurumsal ağdan ya da şirket tarafından kontrol edilen BYOD dizüstü bilgisayarlardan / aygıtlardan sızmasını önlemek için tasarlandığı anlamına gelir.

DeviceLock Endpoint DLP Suite şunları içerir:

Uç noktaya bağlı cihazların ve bağlantı noktalarının kullanımına yönelik politikaların belirlenmesi ve uygulanması için DeviceLock Core modülü.

Uç noktadan ağ veri aktarımları için politika belirlemek ve uygulamak için NetworkLock modülü.

Söz konusu dosyanın ya da oturumun içeriğinin incelenmesine dayalı olarak uç noktadan çıkarılabilir ortama ve ağ protokollerine aktarım için politika belirleme ve uygulama yeteneği sağlayan ContentLock modülü.

DeviceLock Core

DeviceLock Core modülü, çevre aygıtlarına ve bağlantı noktalarına kullanıcı erişimi, belge yazdırma, pano kopyalama / yapıştırma işlemleri, ekran görüntüsü yakalama, medya biçimlendirme ve çıkarma işlemleri, Dosya Türü Algılama (File Type Detection) erişim denetimleri ve yerel olarak bağlı mobil aygıtlarla senkronizasyonlar üzerinde ayrıntılı bağlamsal denetimler uygular.

DeviceLock Discovery

Kurumsal ağ sınırları içinde ve dışında depolanan belirli içerik türlerini bulmak isteyen müşterilerin kullanımı içindir. Şirketin fikri mülkiyetini korumaya, çalışan faaliyetlerini denetlemeye ve bilgisayar ağlarını yönetmeye çalışırken istenmeyen içeriği keşfetmek çok önemlidir.

DeviceLock Search Server (DLSS)

Veri Arama

DLSS, ana gölge ve olay günlüğü veri tabanındaki veriler üzerinde tam metin araması gerçekleştiren ve ayrı olarak lisanslanan, isteğe bağlı bir bileşendir. DLSS, bilgi güvenliği uyumluluk denetimi, olay soruşturma ve yasal inceleme gibi emek yoğun işlemleri daha kolay, hassas ve kısa sürede yapmak için tasarlanmıştır.

80’den fazla dosya biçimi için dizinleme ve arama işleminin gerçekleştirilmesini destekler. Veri dizinleme tamamladıktan sonra, dil bağımsız sözcük, deyim ve sayı sorgularını çalıştırmak sadece birkaç saniye alır.

DLSS, aramaları daraltmak ya da genişletmek için bazı özel arama karakterleri ile “tüm sözcükler” mantığını (AND mantığı) kullanır. Sonuçlar, varsayılan olarak “karşılaşma” sayısına göre sıralanır. Ayrıca belirli sözcükler için terim ya da alan ağırlıklandırma seçenekleri de kullanılabilir. DLSS aynı zamanda tam metin dizinlemeyi ve hemen hemen tüm belge yazdırma denetimi için PCL ve PostScript dillerinde çıktıların aranmasını destekler.

Uygun lisans boyutu, tam metin araması için dizine eklenecek günlük girişlerinin sayısına göre belirlenir. DeviceLock kurumsal sunucuları üzerindeki gerçek günlük girişi sayısına bağlı olarak, gerektiği kadar lisans satın almak gerekir.

“Search Server 50K” lisansı, Arama Sunucusu’nun (DeviceLock Content Security Server bileşeni) gölge günlüklerden (Gölge Günlüğü ve Silinmiş Gölge Günlüğü) 50.000’e kadar belgeyi ve diğer günlüklerden (Denetim Günlüğü, Sunucu Günlüğü ve İzleme Günlüğü) 250.000’e kadar girişi indekslemesine ve aramasına izin verir . Bir “Search Server 50K” lisansı yalnızca 100’den az DeviceLock servisinin yüklü olduğu ağlar için önerilir. Daha fazla belge ve günlük girişini indekslemek ve araştırmak için, uygun sayıda lisans satın alınmalıdır.

DLSS için DeviceLock Core bileşeninin alınması zorunludur.

NetworkLock (NL)

Uç ağ iletişimi üzerinde kapsamlı bağlam kontrol yetenekleri ile isteğe bağlı bileşen.

NL port bağımsız ağ protokol ve uygulama algılama ve seçici engellemeyi, dosya, veri ve parametre çıkarımı ile mesaj ve oturumu yeniden yapılandırmayı ve aynı zamanda olay günlüğü tutmayı ve veri gölgelemeyi destekler. NL aşağıdaki en popüler ağ protokolleri ve uygulamalarını denetler:

  • Düz ve SSL korumalı (mesajları ve ekleri ayrı ayrı kontrol edilen) SMTP e-posta iletişimi ve internet erişimi,
  • Şifreli HTTPS oturumlarının içerik sorgulaması dahil HTTP tabanlı uygulamaları (özellikle, Gmail, Yahoo! Mail, Windows Live Mail, Facebook, Twitter, LiveJournal, vb. gibi webmail ve sosyal ağ uygulamaları),
  • Anlık mesajlaşma programları (ICQ / AOL, MSN Messenger, Jabber, IRC, Yahoo! Messenger, Mail.ru Agent),
  • FTP üzerinden dosya transferi ve FTP-SSL protokolleri ve telnet oturumları.

NL için DeviceLock Core bileşeninin alınması zorunludur.

ContentLock (CL)

İçerik farkındalığı kurallarına yeni kurallar getiren isteğe bağlı bileşen.

CL, “İçerik Farkındalığı Kuralları (Content-Aware Rules)” için daha karmaşık kurallar getiriyor. Şimdi sadece gerçek dosya türlerine dayalı bilgilere erişime izin vermek ya da reddetmek dışında, aynı zamanda sayısal koşullar ve eşleşen kriter ve anahtar sözcüklerin boole kombinasyonları ile düzenli ifadeler (RegExp) örüntüleri oluşturun. Tanınan 80’den fazla dosya formatı ve veri türü ile, CL, ağ üzerinden iletilen dosyaların yanı sıra çıkarılabilir sürücüler ve tak-çalıştır depolama aygıtları üzerine kopyalanan veri içeriğini çıkarır ve süzer. Ayrıca CL ile, gölge veriyi süzerek, yalnızca bilgi güvenliği denetimi, olay soruşturmaları ve adli inceleme için anlamlı bilgi parçacıklarını, gölge günlüğüne kaydedilmeden önce, alabilirsiniz. Bu özellik, ana veritabanına yazılacak gölge günlüğü için depolama alanı ve ağ bant genişliği gereksinimlerini önemli ölçüde azaltır.

CL için DeviceLock Core bileşeninin alınması zorunludur.

DeviceLock Agent for OS X

Apple OS X bilgisayarlarındaki aygıtları ve bağlantı noktalarını kontrol etmek isteyen mevcut DeviceLock müşterileri için OS X için DeviceLock Aracısı.

DeviceLock hakkında ayrıntılı bilgi için

Tıklayın